W ramach projektu „Badaj piersi – dbaj o zdrowie” wykonywane są badania mammograficzne, realizowane w ramach Krajowego Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.


Kto może skorzystać?:

Z badań w ramach projektu mogą skorzystać kobiety, zamieszkałe, pracujące lub uczące się na terenie Województwa Małopolskiego, które na podstawie SIMP (Systemu Informatycznego Monitorowania Profilaktyki) kwalifikują się do badania mammograficznego:

  • Kobiety w wieku od 50 – 69 l. – badanie raz na 2 lata
  • Kobiety w wieku 50 – 69 l., u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (matki, siostry lub córki) – badanie raz na rok
  • Kobiety w wieku 50 – 69 l., u których występują mutacje w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2 – badanie raz na rok


Z możliwości korzystania z badania mammograficznego w ramach projektu wyłączone są kobiety, u których wcześniej stwierdzono zmiany nowotworowe piersi, niebędące w wieku aktywności zawodowej oraz będące uczestnikami innego projektu realizowanego w tym samym czasie w ramach RPO WM 2014-2020, w którym przewidziane są formy wsparcia tego samego rodzaju.

W jaki sposób skorzystać z programu?:
Skorzystać z programu można dzwoniąc na infolinie (tel:. 12 614 33 55) i umawiając się bezpośrednio na badanie mammograficzne, uczestnicząc w otwartych spotkaniach informacyjno – edukacyjnych połączonych ze szkoleniami, warsztatami, indywidulanych naukach samobadania piersi na fantomach.

Przed zgłoszeniem się prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM REKRUTACJI

W ramach realizowanego projektu Badaj piersi – dbaj o zdrowie, pacjentki mogą zgłaszać się także do Pracowni RTG i USG Stanisław Korpacki Sp. z o.o. z siedzibą w Gorlicach, ul. Piekarska 1

Siedziba Partnera jest zlokalizowana na terenie tzw. „białych plam”, dzięki czemu możliwa jest rekrutacja pacjentek z powiatów gorlickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego a także m. Tarnów.

 

14 października 2019 roku DZIEŃ OTWARTY. Badania mammograficzne i usg piersi bez rejestracji.

Dla Pacjenta