Strona główna Szpital Aktualności Królowa Śniegu z wizytą u dzieci

16.12.2019

Królowa Śniegu z wizytą u dzieci

Pozwolić chorym dzieciom chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie - taki cel przyświecał Artystom, teatru „Bagatela”, którzy w poniedziałek, 16 grudnia br. przyjechali do pacjentów oddziałów pediatrycznych naszego Szpitala ze spektaklem „Królowa Śniegu” wg H. Ch. Andersena. To bardzo cenna inicjatywa, dzięki której – miejmy nadzieję – młodzi pacjenci zapamiętają szpital również jak miejsce, które przyniosło im ciepłe, pozytywne emocje.

W roli tytułowej wystąpiła  Magdalena Walach.

Spektakl, w reżyserii Wojciecha Leonowicza i z muzyką Artura Sędzielarza, to część akcji organizowanej przez Teatr Bagatela przy współpracy z Galerią Kazimierz oraz przy wsparciu Gminy Miasta Kraków

Dyrektor Szpitala Lucyna Stanuch oraz Kierownik Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej – dr n. med. Ryszard Konior witają Pacjentów i Rodziców

W 1 rzędzie od lewej: Urszula Grabowska (Babunia), Kamila Bestry (Kasia), Kosma Szyman (Kaj), Magdalena Walach (Królowa śniegu)

Pani Magdalena Walach – odtwórczyni tytułowej roli Królowej Śniegu