Strona główna Szpital Aktualności Szpital polowy na Rynku w Krakowie

16.12.2019

Szpital polowy na Rynku w Krakowie

W niedzielę 16 grudnia 2019 roku podczas Wigilii dla ubogich i bezdomnych na Rynku Głównym w Krakowie działał Szpital polowy. Koordynatorem akcji był dr Bartłomiej Guzik - kardiolog i internista z naszego szpitala.

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom z Centrum Dobroczynności im. prof. Teresy Adamek-Guzik, Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Klubu Absolwentów Collegium Medicum UJ i z Fundacji Przystań Medyczna.

To dzięki nim możliwe było prowadzenie bezpłatnych badań. Potrzebujący mogli uzyskać m.in. konsultację internistyczną, stomatologiczną, kardiologiczną, ortopedyczną i dermatologiczną i zmianę opatrunków.

W tym roku po raz pierwszy oprócz badań ultrasonograficznych i EKG przeprowadzane były także badania biochemiczne. "Tym ludziom bardzo często ciężko zrobić badania krwi, bo nie mają gdzie, bo się wstydzą. Mamy nadzieję, że uda nam się na podstawie panelu kilkunastu podstawowych badań wychwycić największe problemy, z którymi się borykają" - mówił dziennikarzom PAP dr Bartłomiej Guzik.