Strona główna Szpital Aktualności Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Wad Serca Lepiej zapobiegać niż leczyć

21.08.2017

Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Wad Serca Lepiej zapobiegać niż leczyć

W dniu 18 sierpnia br. w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbyła się Ogólnopolska Konferencja Wad Serca „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Eksperci Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń zaangażowani w realizację „Programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego” w roku 2017, zaprezentowali zgromadzonym pacjentom najważniejsze elementy profilaktyki zdrowotnej oraz wyniki realizowanego projektu prewencyjnego dla Małopolan. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się m.in.:

• które objawy chorobowe są niepokojące,
  • jaki jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasz organizm,
  • co to jest: EKG, test wysiłkowy, test spiroergometryczny, echokardiografia, ultrasonografia,
  • dlaczego nie należy samemu odstawiać leków,
  • które dziedziny sportu są najbardziej odpowiednie dla pacjentów kardiologicznych,
  • prawidłowa dieta dla osób z chorym sercem.

Sesja pytań i odpowiedzi pozwoliła na wyjaśnienie przez ekspertów wszelkich wątpliwości. W przyszłym roku również jest planowane podobne spotkanie, więc proszę na bieżąco śledzić stronę Szpitala.

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć oraz telewizyjnej relacji