Strona główna Szpital Aktualności Wielki sukces polskich lekarzy ze Szpitala Jana Pawła II

Wielki sukces polskich lekarzy ze Szpitala Jana Pawła II

Efekty realizowanego w Szpitalu projektu CIRCULATE już teraz, jeszcze przed jego zakończeniem, wzbudzają wielkie emocje i nadzieje wśród kardiologów. To będzie przełom w światowej medycynie. Prace zmierzają bowiem do opracowania leku na bazie allogenicznych komórek macierzystych, dzięki któremu będzie można regenerować narządy i tkanki. CIRCULATE dał możliwość przeprowadzenia badania na niespotykaną dotąd na świecie skalę, ponieważ lek jest testowany równolegle w trzech różnych badaniach klinicznych.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo możliwe będzie odwrócenie  skutków ciężkiego uszkodzenia układu krążenia, serca i naczyń.  Preparat podano już ponad sześćdziesięciu pacjentom, a znakomite wyniki docenili światowej sławy lekarze, tacy jak m. in. prof. dr hab. n. med.  Maria Siemionow.
Ten projekt to sprawa życia, zdrowia i jakości życia tysięcy pacjentów, którzy przeszli rozległy zawał serca, tych, którzy obecnie nie są w stanie wejść na pierwsze piętro po schodach, mają obrzęki nóg, wątroby, jeżdżą na wózkach… „Naszym celem jest przywrócenie możliwości normalnego życia pacjentom, tak, aby mogli się nim w pełni cieszyć” - mówi prof. UJ, dr hab. n. med. Piotr Musiałek, Kierownik projektu.
W projekcie pn. CIRCULATE zaproponowano nowe podejście do leczenia wybranych chorób sercowo-naczyniowych w oparciu o mezenchymalne komórki macierzyste (MSC) pochodzących z galarety Whartona (WJMSC), wykorzystujące ich potencjał regeneracyjny.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu przygotowanego przez TVP Kraków, który przybliża projekt CIRCULATE.

Tytuł projektu:
„Regeneracja uszkodzeń niedokrwiennych układu sercowo-naczyniowego z wykorzystaniem Galarety Whartona jako nieograniczonego źródła terapeutycznego komórek macierzystych - CIRCULATE”

Informacja o projekcie:

Strona projektu: