Strona główna Szpital Aktualności Strefa Rodzica w naszym Szpitalu

26.09.2019

Strefa Rodzica w naszym Szpitalu

25 września 2019 roku dr hab. Stanisław Rumian - Dyrektor naszego Szpitala oraz Marcin Mazur - Dyrektor regionu firmy Budimex SA otworzyli „Strefę Rodzica” na Oddziale Pediatrii i Neurologii Dziecięcej. W uroczystości wziął także udział Dariusz Wardziak ambasador projektu realizowanego przez Budimex już od 6 lat.

Na uroczystość przybyła Pani Elżbieta Kois-Żurek - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa oraz rodzice, dzieci przebywający na oddziale, a także personel oddziału z  kierownikiem - dr n. med. Ryszardem Koniorem i z mgr Bożeną Rurkowską - pielęgniarką oddziałową. Obecni byli także dziennikarze.

- „Bardzo serdecznie dziękuję firmie w imieniu swoim, lekarzy Oddziału Pediatrii i Neurologii oraz rodziców i dzieci, które będą korzystały z tej strefy – powiedział Dyrektor dr hab. Stanisław Rumian w czasie uroczystego otwarcia „Strefy Rodzica” w naszym Szpitalu - Wiemy, że pobyt rodziców w szpitalu zawsze wspiera powrót dziecka do zdrowia. Mam podobne doświadczenia, ponieważ także moje dzieci przebywały kiedyś na tym oddziale. Wtedy, kilkanaście lat temu, ten oddział nie wyglądał tak jak dzisiaj. Dzisiaj to miejsce nowoczesne, funkcjonalne i kolorowe, bardzo przyjazne dzieciom i rodzicom. Pacjenci i ich bliscy zmagają się tutaj z chorobami, ale mam nadzieję, że dzięki powstaniu „Strefy rodzica” dzieci będą miały miłe wspomnienia i szybciej uporają się z chorobą”.

- „Na Oddziale Pediatrii i Neurologii naszego Szpitala dzieci z rodzicami często czekają na badanie EEG, które musi być wykonywane rano, po nieprzespanej nocy. Niezbędne było więc stworzenie miejsca, gdzie rodzice mogą przebywać z dziećmi przez 24 godziny na dobę tak, aby nie przeszkadzać innym pacjentom w czasie snu. Dlatego sensoryczny pokój zabaw z aneksem kuchennym, gdzie opiekunowie mogą swobodnie bawić się z dziećmi, zrelaksować czy przygotować ciepły posiłek, to bardzo  potrzebna inwestycja – powiedział dr n. med. Ryszard Konior, kierownik Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej.

- „Projekt w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II został  zainspirowany bajkowym, nocnym światem zwierząt. Stanął więc przytulny domek, w którym można skryć się przed światem. Ściana pomieszczenia została pokryta zabawkami manipulacyjnymi, a wszelkie instalacje zostały ukryte za cieniami zwierząt. Na drzewie zawisł telewizor z odtwarzaczem płyt, więc  dzieci będą mogły także oglądać bajki. Miękkie fotele zapewniają komfort rodzicom. Aneks kuchenny utrzymany został w kolorach granatu i drewna. Dzięki wyposażeniu (stolik z krzesłami oraz z sofą) to miejsce przypomina domową przestrzeń, mimo że sąsiaduje ona ze szpitalnym korytarzem – powiedział Marcin Mazur, Dyrektor regionu Budimex SA.

- „Dla dzieci dzisiaj przygotowałem miniaturowe mebelki do tych domków zabaw. Mam nadzieję, że gdy będą się nimi bawić na ich twarzach będzie gościł uśmiech. I na tym mi zależało! – powiedział Dariusz Wardziak, znany z programu telewizyjnego jako „Darek Stolarz”.

Wyjątkowo firma Budimex zdecydowała o dodatkowym doposażeniu drugiego oddziału naszego Szpitala - Oddziału Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej - w foteliki do karmienia, rozkładane fotele dla rodziców oraz składany przewijak.

Prace remontowe rozpoczęły się w drugiej połowie września 2019 r. Tradycyjnie, w ostatnim etapie uczestniczyli wolontariusze – pracownicy Budimeksu.

Bardzo dziękuję Pani Bożenie Rurkowskiej  - Pielęgniarce Oddziałowej za wspaniałą współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia – powiedział Dyrektor regionu firmy Budimex SA, Marcin Mazur.
Mali pacjenci z Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej naszego szpitala wręczyli  na ręce dyrektora Budimex SA własnoręcznie wykonane rysunki wraz z dyplomem.

Polecamy relacje:

Kronika, Telewizja Polska