Strona główna Szpital Aktualności Światowy Dzień Chorych na POChP

Światowy Dzień Chorych na POChP

POChP, czyli Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to jedno z największych globalnych zagrożeń w obszarze zdrowia. WHO szacuje, że do 2030 roku stanie się trzecią przyczyną zgonów w populacji świata.Przyjmuje się, że w Polsce na POChP choruje około 2 milionów osób. Światowy Dzień Chorych na POChP to dobra okazja, by przypomnieć, dlaczego nie wolno bagatelizować niektórych objawów – temu właśnie ma służyć druga edycja kampanii „Włącz się w POChP”.

Celem akcji edukacyjnej „Włącz się w POChP” jest budowanie świadomości choroby nie tylko wśród pacjentów, ale również w całym społeczeństwie. Pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2017, teraz trwa druga. W ramach akcji, w dwóch wybranych miastach Polski będzie można zapoznać się z informacjami na temat choroby, zbadać oraz doświadczyć objawów POChP dzięki specjalnemu symulatorowi. Akcji towarzyszy strona internetowa, będąca bazą wiedzy dla pacjentów: www.wlaczsiewpochp.pl oraz profil na FACEBOOKU – www.facebook.com/wlaczsiewpochp. Patronat nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

Więcej można dowiedzieć się z artykułu: www.medexpress.pl/tych-objawow-nie-wolno-bagatelizowac/72261