Strona główna Szpital Aktualności Wygraliśmy konkurs na program profilaktyki raka piersi!

04.04.2019

Wygraliśmy konkurs na program profilaktyki raka piersi!

Z radością informujemy, że wniosek aplikacyjny projektu pn. „Badaj piersi - dbaj o zdrowie!” otrzymał pozytywną ocenę i został przyjęty do realizacji. Kwota dofinansowana wynosi 1 467 485,26 zł przy całkowitej wartości projektu w kwocie 1 544 729,56 zł.
Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata2014-2020, Oś 8. Rynek Pracy, Działania 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużania aktywności zawodowej, Poddziałaniem 8.6.2 Programy zdrowotne.

Już niebawem będzie można  w naszym szpitalu skorzystać bezpłatnie z programu profilaktyki raka piersi, obejmującego m.in.:

• bezpłatne badania diagnostyczne
  • porady w punkcie informacyjnym i przez infolinię
  • materiały edukacyjne,  w tym filmy, ulotki, stronę internetową
  • szkolenia informacyjno-edukacyjne dla kadry POZ i medycyny pracy
  • otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych i warsztaty samobadania piersi

Warto pamiętać:
Rak piersi w 90% przypadków nie boli, a zdiagnozowany we wczesnym stadium może być całkowicie wyleczony. To dlatego tak ważne jest regularne badanie. To najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, to z jego powodu co roku umiera 5 tys. Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia, występuje częściej po menopauzie. Niestety w naszym kraju z możliwości bezpłatnie oferowanych badań korzysta mniej niż połowa uprawnionych do niej Polek, podczas gdy w krajach skandynawskich prawie 95%.