Strona główna Szpital Aktualności Nagroda Prezesa Rady Ministrów

25.07.2017

Nagroda Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że dr n. med. Tomasz DAROCHA i  dr n. med. Sylweriusz KOSIŃSKI z zespołem otrzymali II nagrodę Prezesa Rady Ministrów w roku 2017, w kategorii: Osiągnięcia naukowo-techniczne. Nagroda została przyznana za system wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, obejmujący opracowanie wytycznych dla rozpoznania i leczenia głębokiej hipotermii, projekt i konstrukcję innowacyjnych urządzeń oraz szeroki program szkoleń i organizacji systemu. Wniosek  o nagrodę dla  zespołu złożył Wydział Lekarski UJCM. Serdecznie gratulujemy!

NAGRODZENI:  dr n. med. Tomasz DAROCHA i  dr n. med. Sylweriusz KOSIŃSKI z zespołem w składzie: lek. med. Anna JAROSZ, mgr Tomasz SANAK, lek. med. Paweł PODSIADŁO, lek. med. Hubert HYMCZAK, dr inż. Andrzej GŁOWACZ, inż. Rafał PALEJ, dr n. med. Jacek PIĄTEK, dr n. med. Janusz KONSTANTY-KALANDYK, mgr inż. Jacek MAJKOWSKI, dr hab. n. o zdr. Robert GAŁĄZKOWSKI, dr hab. n. med. Bogusław KAPELAK prof. UJ, prof. dr hab. n. med. Jerzy SADOWSKI, prof. dr hab. n. med. Rafał DRWIŁA, prof. dr hab. n. med. Janusz ANDRES - za system wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, obejmujący opracowanie wytycznych dla rozpoznania i leczenia głębokiej hipotermii, projekt i konstrukcję innowacyjnych urządzeń oraz szeroki program szkoleń i organizacji systemu.