Strona główna Szpital Aktualności Miejsca Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

15.11.2019

Miejsca Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

14 listopada, podczas gali zorganizowanej w Urzędzie Miasta Krakowa, nasz Szpital został laureatem pierwszej edycji plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” w kategorii Zdrowie.

Dbamy o to, by dzieci i rodzice przebywający na terenie szpitala czuli się, mimo choroby, dobrze. Dlatego też dbamy o estetykę pomieszczeń, a także staramy się, by dzieci oczekujące na badania nie stresowały się. Dlatego mamy dostosowane miejsca dla dzieci, stoliki odpowiednie dla maluchów, książeczki, kredki, kolorowanki.

Do naszego szpitala przybywa także klaun, który umila dzieciom dzień i organizuje zabawy. Co roku odwiedza dzieci św. Mikołaj oraz jego pomocnik.

Podczas gali plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” miał miejsce minikoncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego.