Strona główna Szpital Aktualności Relacja z Dnia Otwartego projektu "Badaj piersi - dbaj o zdrowie".

15.10.2019

Relacja z Dnia Otwartego projektu "Badaj piersi - dbaj o zdrowie".

14 października 2019 roku w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbył się Dzień Otwarty dot. profilaktyki raka piersi organizowany w ramach projektu pn. „Badaj piersi - dbaj o zdrowie!” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Olbrych – pomysłodawczyni i Kierownik Projektu. Gości przywitał dr hab. Stanisław Rumian, p.o. Dyrektora Szpitala. Uczestniczki Dnia Otwartego mogły zrobić badanie mammograficzne, skorzystać z konsultacji dietetycznych, uczestniczyć w wykładach "Profilaktyka raka piersi" oraz "Celowość badań przesiewowych w diagnostyce raka piersi", nauczyć się rozpoznawać nieprawidłowości podczas samobadania na fantomach. Na wszystkich gości czekał poczęstunek. Ponadto dzieci, które zostały przyprowadzone na spotkanie, mogły skorzystać z opieki animatora zabaw dziecięcych. Podczas Dnia Otwartego przeprowadzono 59 badań mammograficznych, odbyło się 50 konsultacji dietetycznych oraz wykonano 12 USG piersi.