Strona główna Szpital Aktualności Kolejny udany przeszczep serca

10.05.2013

Kolejny udany przeszczep serca

W dniu 6 maja 2013 r. w Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii mogliśmy wykonać  kolejny udany przeszczep serca.  Beneficjantem był młody człowiek czekający na nowe serce na tzw. „liście pilnej”, co oznacza, że czas jego przeżycia bez przeszczepu mógł być mierzony co najwyżej w tygodniach …
Dzięki wielkiej ofiarności  VIII Bazy Lotnictwa Transportowego, która wykonała brawurowy lot w celu pobrania i następnie dostarczenia serca  z drugiego końca Polski,  pokonaliśmy silnego przeciwnika,  jakim jest czas niedokrwienia serca.

Współpraca wielu ludzi dobrej woli, którzy po raz kolejny podjęli trud uratowania życia, przyniosła wspaniały efekt.    4 godziny po całonocnej operacji przeszczepu serca, nasz pacjent oznajmił całej Polsce za pośrednictwem telewizji TVN… że czuje się bardzo dobrze !!!.
W Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii przeszczepienia serca są wykonywane od 1988 roku. Do dnia dzisiejszego wykonano 537 takich zabiegów.

Zdjęcia 1 - 15, fot. Artur Głupczyk, Fakty TVN

Zdjęcia 16 - 21, fot. Grzegorz Głupczyk, Blisko Ludzi TTV