Strona główna Szpital Aktualności 11 stycznia - Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowia

07.01.2020

11 stycznia - Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowia

11 stycznia 2020 roku w godz. 9-15 na terenie Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego naszego Szpitala przy ul. Prądnickiej 80 (Pawilon A V) będą przygotowane dla pacjentów stoiska informacyjne. Będzie można uzyskać informacje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych realizowanych obecnie w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Kilka z nich - takich jak pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu glukozy i spirometryczne, czy pomiar pulsu – można będzie przeprowadzić od razu na miejscu.

Badania mammograficzne będą wykonywane w budynku M IV. Odbywają się one w ramach projektu: Badaj piersi, dbaj o zdrowie, dlatego z  możliwości korzystania z badania mammograficznego w ramach tego projektu wyłączone są kobiety, u których wcześniej stwierdzono zmiany nowotworowe piersi, niebędące w wieku aktywności zawodowej oraz będące uczestnikami innego projektu realizowanego w tym samym czasie w ramach RPO WM 2014-2020, w którym przewidziane są formy wsparcia tego samego rodzaju.

Od godz. 11 odbędą się badania profilaktyczne (dla osób w wieku 40-65 lat) w kierunku określenia potencjalnych czynników udaru mózgu (badania odbywają się w ramach projektu: Pomyśl o mózgu). Rejestracja odbywa się przez profil na Facebooku  Pomyśl o mózgu.

Zapraszamy także na szkolenia związane z profilaktyką udarów mózgu.

Jak w każdą sobotę czynna będzie także  Poradnia Antynikotynowa (w godz.: 8.00-14.00, Pawilon M III). Zachęcamy do zarejestrowania się i podjęcia walki z nałogiem.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z wykładów i konsultacji na temat profilaktyki raka piersi. Będzie także możliwość nauki samobadania piersi na fantomach, dzięki czemu łatwiej i szybciej można ocenić stan zagrożenia chorobą. W programie także: konkursy wiedzy z nagrodami, konsultacje dietetyczne wraz z analizą składu masy ciała.

Na spotkanie można przyjść z dziećmi, będzie na nie czekał animator z ofertą m. in. malowania twarzy, gier i zabaw ruchowych, zabaw plastycznych, modelowania balonów.

Na wszystkich, którzy skorzystają z zaproszenia, czeka poczęstunek.

Ramowy Program Dnia Otwartego Profilaktyki Zdrowia

w godzinach: 9.00-15.00

• „Epidemiologia, profilaktyka raka piersi” - wykład
  • „Jak wygrać z rakiem piersi” - konsultacje
  • „Dieta, a nowotwory piersi” - konsultacje
  • Badania mammograficzne* (NFZ 50 – 69 r. ż.)
  • Konsultacje dietetyczne – analiza składu masy ciała
  • Pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomy glukozy
  • Badania spirometryczne, pomiar pulsu (do godz. 14.00)
  • Nauka samobadania piersi na fantomach
  • Poczęstunek
  • Animator dla dzieci (malowanie twarzy, modelowanie balonów etc.)

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II może się pochwalić wieloma zrealizowanymi projektami ze środków unijnych. To dzięki nim szpital przez lata mógł się rozwijać, także tworząc nowe inwestycje, takie jak Interdyscyplinarne Centrum Torakoonkologii i Transplantologii.

W sobotę, 11 stycznia 2020 roku zapraszamy na Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowia, który będzie okazją do wspierania działań promujących zdrowie, związanych z realizowanymi obecnie projektami unijnymi:

„Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych”
„Ćwicz dla serca – wdrożenie rehabilitacji ruchowej w ramach prewencji utraty zdolności do pracy z powodu chorób sercowo-naczyniowych wśród mieszkańców województwa małopolskiego w wieku 36-55 lat”
„Weź głęboki oddech”
„Badaj piersi - dbaj o zdrowie!”