Strona główna Szpital Aktualności Dzień Otwarty Profilaktyki Raka Piersi

Dzień Otwarty Profilaktyki Raka Piersi

Październik od wielu lat nazywany jest „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”. To doskonały moment, by przypomnieć o tym jak ważna jest profilaktyka. Organizując w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w ramach projektu ,,Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!” 17 października 2018 r. Dzień Otwarty, pragniemy dotrzeć do jak największej liczby kobiet, uświadamiając je o olbrzymim znaczeniu wykonywania badań. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet zarówno w Polsce jak i na świecie. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie,  dlatego warto regularnie się badać.
W ramach Dnia Otwartego zapraszamy na wykłady oraz  film z udziałem naszych pacjentek na temat profilaktyki i leczenia raka piersi, naukę samobadania piersi na fantomach, konsultacje dietetyczne. Kobiety w wieku od 50 do 69 r.ż. kwalifikujące się do badania mammograficznego w ramach programu finansowanego przez NFZ, będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne. Kobiety w wieku od 50 do 69 r.ż., którym nie należy się w tym roku mammografia, będą mogły wykonać bezpłatnie USG piersi.