Strona główna Szpital Aktualności Za nami kolejne edycje szkoleń z zakresu hipotermii

27.10.2018

Za nami kolejne edycje szkoleń z zakresu hipotermii

Za nami dwie kolejne edycje szkoleń z zakresu hipotermii realizowanych w ramach projektu „Zaawansowane zabiegi ratunkowe poszkodowanych w hipotermii” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014- 2020.

8-9 września 2018 zainaugurowaliśmy, po wakacyjnej przerwie, drugi sezon szkoleń w ramach projektu. Kolejna grupa ratowniczek i ratowników medycznych została przeszkolona 20- 21 października 2018 przez zespół naszych trenerów. Mamy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu praktycznej symulacji medycznej o charakterze tzw. real action training uczestnicy podnieśli swój poziom wiedzy w dziedzinie wczesnej detekcji hipotermii i kwalifikacji poszkodowanych do leczenia metodą krążenia pozaustrojowego.

Komora niskich temperatur doskonale imituje realne warunki pogodowe i jak zwykle zapewnia kursantom niezapomniane wrażenia przebywania w trudnych warunkach wysokogórskich zimą.

W najbliższy weekend 27-28 października 2018 odbędzie się już XIV edycja szkolenia.