Strona główna Szpital Aktualności Dr hab. n. med. Dorota Sobczyk o sytuacji na Oddziale Kardiochirurgii

23.09.2020

Dr hab. n. med. Dorota Sobczyk o sytuacji na Oddziale Kardiochirurgii

Dr hab. n. med. Dorota Sobczyk w wywiadzie dla Radia Zet mówiła dziś o sytuacji w naszym Szpitalu, uspokajając pacjentów i zapraszając po poradę medyczną wszystkich potrzebujących.

„Podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu Oddziału Kardiochirurgii, ale zadbaliśmy o wszystkich chorych; szef tego oddziału - prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak - skontaktował się ze wszystkimi podobnymi oddziałami w okolicy Krakowa i uprzedził o sytuacji. Zawsze jesteśmy w kontakcie i wspieramy się wzajemnie w jak najlepiej pojętym interesie chorych. Każdy potrzebujący uzyska pomoc.
Cały czas normalnie funkcjonują pozostałe nasze oddziały kardiologiczne, a także poradnia. Apeluję do pacjentów o to, by nie zwlekali ze zgłoszeniem się do lekarza, jeśli źle się czują. Staramy się udzielić pomocy wszystkim potrzebującym. Brak wizyty lekarskiej w przypadku choroby serca,  „przeczekanie” zawału czy niewydolności, to ogromne i trudne do odrobienia straty dla zdrowia.

Posłuchaj: Cała wypowiedź dr hab. n. med. Dorota Sobczyk dostępna jest do posłuchania tutaj