Strona główna Szpital Aktualności Dzień Otwarty Profilaktyki Raka Piersi

14.10.2019

Dzień Otwarty Profilaktyki Raka Piersi

14 października w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym naszego szpitala (Pawilon A V) odbywają się wydarzenia związane z Dniem Otwartym poświęconym profilaktyce raka piersi w ramach realizowanego projektu pt. „Badaj piersi – dbaj o zdrowie”. Zapraszamy od godz. 12.00 do 19.00. Uczestników powitał Dyrektor naszego Szpitala dr hab. Stanisław Rumian. W tym dniu można skorzystać z bezpłatnego badania USG piersi i mammografii.

Szczegółowy program:
- Bezpłatna mammografia,
- Bezpłatne USG piersi,
- Nauka samobadania piersi na fantomach,
- Konsultacje dietetyczne wraz z analizą składu masy ciała,
- Konkursy z nagrodami,
- Interesujące wykłady: „Profilaktyka raka piersi” oraz „Celowość badań przesiewowych w diagnostyce raka piersi”.

- Strefa dla dzieci - animator zaopiekuje się dziećmi (malowanie, gry i zabawy dla najmłodszych).

Wstęp wolny dla wszystkich, każdy może skorzystać z porady i wziąć udział w wykładach. Natomiast badania mammograficzne i USG są oferowane bezpłatnie jedynie dla kobiet z grupy docelowej projektu tj. w wieku od 50 do 69 lat. W związku z Dniem Otwartym nie ma konieczności rejestracji, badania będą odbywać się w Budynku M IV.

W pozostałe dni na mammografię i USG piersi można się rejestrować pod numerem telefonu: 12 614 33 55

Rak piersi w 90% nie boli, a zdiagnozowany we wczesnym stadium może być całkowicie wyleczony. Szczególnie narażone są kobiety otyłe, zwłaszcza po menopauzie. Rocznie 5% Polek umiera na nowotwór piersi. PAMIĘTAJCIE - WARTO SIĘ BADAĆ!

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez TVP Kraków