10.06.2017

100 lat!

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia oraz 20-lecia wizyty
św. Jana Pawła II w placówce.

Z tej okazji w piątek, 9 czerwca miały miejsce  uroczystości. W wydarzeniu wzięli udział m. in. Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Marszałek-Członek Zarządu Grzegorz Lipiec oraz Prezydent M. Krakowa prof. Jacek M. Majchrowski.

Uroczystości rozpoczęła msza w kaplicy szpitalnej celebrowana przez Kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym odbędzie okolicznościowe spotkanie. Zebrani wysłuchali znakomitego wykładu ks. prof. dra hab. Michała Hellera. Prezentowany był również filmu o szpitalu. Zasłużonym pracownikom wręczono odznaczenia państwowe i odznaki resortowe, odznaki Honoris Gratia, wręczane przez Prezydenta M. Krakowa jak również medale 100-lecia Szpitala. Uczestnicy uroczystości otrzymali w prezencie okolicznościową książkę „100 lat Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II”.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości jubileuszowych