Strona główna Szpital Aktualności Kolejne wyróżnienie dla Szpitala

15.11.2017

Kolejne wyróżnienie dla Szpitala

Miło nam poinformować, że Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie został wyróżniony w konkursie na najlepszy szpital kardiochirurgiczny w rankingu tygodnika „Wprost”. Na specjalnie zorganizowanej w dniu 14 listopada br. gali, dyplom odebrała Pani dr hab. med. Dorota Sobczyk – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa.

Placówki zostały wybrane na podstawie nadesłanych szczegółowych ankiet. Pod lupę wzięto m. in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych i in. kryteria.

We wspomnianym rankingu Szpitalowi przyznano następujące miejsca w odniesieniu do realizowanych procedur:  1. Miejsce w kategorii „Operacje aorty”, 3 miejsce w kategorii „Operacje wieńcowe” i 4. miejsce w kategorii „Procedury zastawkowe”.