Strona główna Szpital Aktualności Pomóż szpitalowi pomagać

09.04.2020

Pomóż szpitalowi pomagać

Uruchomiliśmy konto do wpłat. Każda, nawet drobna kwota, pomoże nam zakupić sprzęt medyczny i dokonywać na bieżąco zamówień środków ochrony indywidualnej. Pozwoli to zabezpieczyć nasz personel medyczny, aby mógł całodobowo sprawować opiekę nad naszymi Pacjentami. Podajemy tutaj konto dla bezpośrednich wpłat na pomoc dla szpitala w czasie epidemii koronowirusa.

Obecnie naszym priorytetem jest zabezpieczenie personelu do wykonywania zabiegów  ratujących życie. Są to głównie operacje kardiochirurgiczne, pilne interwencje kardiologiczne oraz zabiegi torakoonkologiczne. Równocześnie musimy też  zapewnić  bezpieczeństwo pracownikom pierwszego kontaktu z Pacjentem.

Prosimy o wpłaty na konto: 78 1240 4722 1111 0000 4849 1484

w tytule: pomocdlaszpitalajp2 lub koronawirus

Poniżej podajemy także listę środki ochrony osobistej, które są niezbędne w obecnej sytuacji.

- Manusan – płyn do higienicznego i chirurgicznego mycia rąk

- maseczki z filtrem FFP2, FFP3 oraz N95, maseczki chirurgiczne

- fartuchy chirurgiczne sterylne, pełnobarierowe, wiązane na troki, wykonane z włókniny typu SMMMS – potwierdzone kartą techniczną producenta wyrobu

• rozmiar fartucha – L o długości 125 [cm] +/- 2 [cm]
  • rękawy zakończone mankietem 100 % poliester
  • szwy wykonane metodą ultradżwiękową
  • gramatura materiału min. 40  [g/m2] – potwierdzone kartą techniczną producenta wyrobu
  • fartuch chirurgiczny spełniający wymagania standardowe określone w tablicy 1 w normie PN-EN 13795:2013 lub równoważne – potwierdzone kartą techniczną producenta wyrobu
  • komfort fizjologiczny, dopasowanie, swoboda ruchów

- termometry bezdotykowe

- przyłbice, gogle

UWAGA!  - kombinezony jednorazowe  - Odzież chroniąca przed czynnikami biologicznymi  powinna spełniać wymagania przedstawione w normie PN EN 14126. Zgodnie z tą normą materiał odzieży chroniącej przed czynnikami biologicznymi powinien stanowić barierę dla całego ciała lub jego części, przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami infekcyjnymi. W celu weryfikacji właściwości kombinezonów prosimy o dołączanie dokumentacji (karta produktu, ulotka ) Produkt powinien mieć oznaczenie CE.

- ochraniacze na buty do kombinezonów.

Prosimy o wcześniejszy kontakt z nami, zanim dary rzeczowe zostaną przekazane. Wszelkie pytania w powyższych sprawach prosimy kierować na adres mailowy:

lub telefonicznie: 12 614 22 65

Wszelkie dary rzeczowe, przesyłki proszę kierować  na adres:

PAWILON A V (z dopiskiem dary #koronawirus #pomocdlaszpitalajp2)

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II

ul. Prądnicka 80

Dziękujemy za Państwa nieocenioną pomoc !

#pomocdlaszpitalajp2 #koronawirus  #zostańwdomu