Strona główna Szpital Aktualności Tablica pamiątkowa upamiętniająca zasługi Profesora Antoniego Dziatkowiaka

26.05.2011

Tablica pamiątkowa upamiętniająca zasługi Profesora Antoniego Dziatkowiaka

Pamiątkową tablicę upamiętniającą zasługi Profesora Antoniego Dziatkowiaka odsłonięto w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie 26 maja 2011 r. W tym właśnie dniu znakomity kardiochirurg obchodził swoje 80. Urodziny.

Profesor Antoni Dziatkowiak to legenda krakowskiej i polskiej kardiochirurgii. W krakowskiej klinice, którą kierował ponad 20 lat,  dokonano pod jego kierunkiem ponad 500 transplantacji i 20 tys. innych operacji serca i aorty. Profesor Dziatkowiak jest nauczycielem grona znakomitych, kardiochirurgów. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych, członkiem prestiżowych stowarzyszeń naukowych, został uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi i uniwersyteckimi. Ostatnia jego książka, „Serce i skalpel” poświęcona jest właśnie powstawaniu polskiej kardiochirurgii. Podczas tego szczególnego jubileuszu, który odbył się w Szpitalu, pracę z nim wspominali jego Uczniowie. Profesor został obdarowany naręczami kwiatów, sercem z piernika oraz buławą kozacką.

Ad multos annos Przyjacielu-Profesorze!