Strona główna Szpital Aktualności Zakończył się projekt pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!”

Zakończył się projekt pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!”

W wyniku realizacji tego projektu w naszym Szpitalu  przez ostatnie 2 lata wykonano ponad 6 200 badań mammograficznych! W celu zwiększenia świadomości społecznej dot. profilaktyki raka piersi oraz zniwelowania barier stojących na drodze do zdrowia Kobiet w Małopolsce, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II przez 2 lata trwania Projektu organizował m. in. otwarte spotkania informacyjno-edukacyjne, stoiska informacyjno-edukacyjne, Dni Otwarte, szkolenia dla kadry medycznej, bezpośrednie spotkania w zakładach pracy czy badania diagnostyczne połączone ze szkoleniami dla pacjentek. Uczestniczki projektu mogły zasięgnąć informacji dzięki specjalnej infolinii (w dalszym ciągu aktywnej), skorzystać z transportu zbiorowego, refundacji kosztów dojazdu i opieki nad osobą niesamodzielną. W celu poprawy dostępności świadczeń, dostosowano rejestrację oraz toaletę w pawilonie M-IV do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.