Strona główna Szpital Aktualności Zgoda Ministerstwa Zdrowia na wykonywanie przeszczepów nerek od żywych dawców

28.10.2019

Zgoda Ministerstwa Zdrowia na wykonywanie przeszczepów nerek od żywych dawców

Szpital otrzymał zgodę na pobieranie nerek od żywych dawców, przechowywanie ich i wykonywanie przeszczepów. Zgoda jest udzielona na 5 lat.

- Przeszczepianie nerek jest najlepszą formą leczenia nerkozastępczego w sensie wydłużenia i poprawy jakości życia pacjenta - mówi dr n. med. Monika Kraśnicka z zespołu przeszczepienia nerek.

W naszym Szpitalu wykonuje się także przeszczepy serca. Dr n. med. Izabella Górkiewicz - Kot z zespołu kardiologów zwraca uwagę, że „żyjemy coraz dłużej, pacjentów z niewydolnością serca jest coraz więcej, taki pacjent czeka na największy dar, czyli na to, że ktoś odda mu swoje serce (…)”

Więcej w relacji TVP KRAKÓW