Strona główna Szpital Aktualności MAMMOGRAFIA – NAJLEPSZY PREZENT NA DZIEŃ BABCI

MAMMOGRAFIA – NAJLEPSZY PREZENT NA DZIEŃ BABCI

W dniu 20 stycznia 2018 roku z okazji Dnia Babci w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbył się Dzień Otwarty dot. profilaktyki raka piersi organizowany w ramach projektu pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Olbrych – pomysłodawczyni i Kierownik Projektu. Gości przywitała dr n. med. Anna Prokop – Staszecka, Dyrektor Szpitala, czynnie zaangażowana w tematykę profilaktyki zdrowotnej. Uczestniczki Dnia Otwartego mogły skorzystać z konsultacji radiologicznych i dietetycznych, zrobić badanie mammograficzne,  USG piersi, uczestniczyć w wykładach „Profilaktyka raka piersi”, nauczyć się rozpoznawać nieprawidłowości podczas samobadania czy wziąć udział w konkursach z nagrodami. Na gości czekał poczęstunek. Ponadto wszystkie dzieci, które zostały przyprowadzone na spotkanie, mogły skorzystać z opieki animatora zabaw dziecięcych. Podczas Dnia Otwartego zrekrutowano 55 kobiet na badania mammograficzne.