17.01.2020
Projekt obejmie realizację badań przesiewowych z wykorzystaniem Ankiety badania przesiewowego (pytania dotyczące wcześniejszego rozpoznania oraz występowania objawów chorób sercowo-naczyniowych).
Wyniki ankiety zostaną przeanalizowane przez trenerów rehabilitacji pod kątem kwalifikacji do dalszych badań specjalistycznych, potwierdzone pisemną opinią.
U wszystkich osób zakwalifikowanych zostanie wykonany test 6-minutowy,
oraz badania:
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi, częstotliwość rytmu serca
- pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczenie wskaźnika masy ciała,
- pomiar obwodu brzucha,
- badania laboratoryjne: lipidogram, HbA1c, glikemia (na czczo).
Uczestnicy projektu wezmą udział w programie rehabilitacji m.in. w dwutygodniowej rehabilitacji ambulatoryjna (ćwiczenia przez 50 min., 3 dni w tygodniu), wykładzie na temat zasad prewencji chorób sercowo-naczyniowych oraz rehabilitacji kardiologicznej.
Po zakończeniu cyklu ćwiczeń pod nadzorem rehabilitantów i lekarzy, uczestnicy otrzymają zestawy sprofilowanych ćwiczeń w ramach rehabilitacji domowej (indywidualne instrukcje dotyczące częstości i zakresu ćwiczeń domowych). Czas trwania rehabilitacji domowej to 2,5 miesiąca. W całym tym okresie do dyspozycji i konsultacji będą rehabilitanci i lekarze.
Po tym w sumie 3-miesięcznym okresie rehabilitacji zakwalifikowani uczestnicy będą poddani ocenie jej efektywności za pomocą testu 6-min. marszu i skali Borga. Oceniony zostanie też ponownie profil czynników ryzyka (pomiary i badania laboratoryjne), a także ponownie przeprowadzone zostaną ankiety.
Mamy nadzieję, że po zakończeniu programu uczestnicy będą nadal ćwiczyć i dbać o swoje serce.
Dlatego zapraszamy do pobrania Ankiety badania przesiewowego (pobierz) wypełnienia jej i przesłania mailem na adres:
dlaserca@szpitaljp2.krakow.pl
Lista dokumentów:
Klauzula informacyjna dla Uczestnika programu
Świadoma zgoda na udział w projekcie
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych