Strona główna Szpital Aktualności Trwa rekrutacja! Zgłoś się i zadbaj o swoje serce

17.01.2020

Trwa rekrutacja! Zgłoś się i zadbaj o swoje serce

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie mieszkańców województwa małopolskiego w wieku 36-55 lat. Wypełnij ankietę, na podstawie której zostanie podjęta decyzja, czy kwalifikujesz się do projektu. Ćwicz dla serca – wdrożenie rehabilitacji ruchowej w ramach prewencji utraty zdolności do pracy z powodu chorób sercowo-naczyniowych wśród mieszkańców województwa małopolskiego w wieku 36-55 lat”, którego celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Projekt obejmie realizację badań przesiewowych z wykorzystaniem Ankiety badania przesiewowego (pytania dotyczące wcześniejszego rozpoznania oraz występowania objawów chorób sercowo-naczyniowych).
Wyniki ankiety zostaną przeanalizowane przez trenerów rehabilitacji pod kątem kwalifikacji do dalszych badań specjalistycznych, potwierdzone pisemną opinią.

U wszystkich osób zakwalifikowanych zostanie wykonany  test 6-minutowy,
oraz badania:
-  pomiar ciśnienia tętniczego krwi, częstotliwość rytmu serca
-  pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczenie wskaźnika masy ciała,
- pomiar obwodu brzucha,
- badania laboratoryjne: lipidogram, HbA1c, glikemia (na czczo).

Uczestnicy projektu wezmą udział w programie rehabilitacji m.in. w dwutygodniowej rehabilitacji ambulatoryjna (ćwiczenia przez 50 min., 3 dni w tygodniu), wykładzie na temat zasad prewencji chorób sercowo-naczyniowych oraz rehabilitacji kardiologicznej.

Po zakończeniu cyklu ćwiczeń pod nadzorem rehabilitantów i lekarzy, uczestnicy otrzymają zestawy sprofilowanych ćwiczeń w ramach rehabilitacji domowej (indywidualne instrukcje dotyczące częstości i zakresu ćwiczeń domowych). Czas trwania rehabilitacji domowej to 2,5 miesiąca. W całym tym okresie do dyspozycji i konsultacji będą rehabilitanci i lekarze.

Po tym w sumie 3-miesięcznym okresie rehabilitacji zakwalifikowani uczestnicy będą poddani ocenie jej efektywności za pomocą testu 6-min. marszu i skali Borga. Oceniony zostanie też ponownie profil czynników ryzyka (pomiary i badania laboratoryjne), a także ponownie przeprowadzone zostaną ankiety.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu programu uczestnicy będą nadal ćwiczyć i dbać o swoje serce.

Dlatego zapraszamy do pobrania Ankiety badania przesiewowego (pobierz) wypełnienia jej i przesłania mailem na adres:

dlaserca@szpitaljp2.krakow.pl

Lista dokumentów:

Regulamin rekrutacji

Klauzula informacyjna dla Uczestnika programu

Formularz rekrutacyjny

Świadoma zgoda na udział w projekcie

Informacja dla uczestnika

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie o o nieuczestniczeniu w innym projekcie realizującym przedmiotowy Regionalny Program Zdrowotny