Strona główna Szpital Aktualności Zapraszamy na Dzień Otwarty dotyczący profilaktyki raka piersi

11.01.2018

Zapraszamy na Dzień Otwarty dotyczący profilaktyki raka piersi„Zrób mammografię dla sibie i swoich bliskich!” – projekt na straży zdrowia kobiet!


Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zaprasza Państwa na Dzień Otwarty dotyczący profilaktyki raka piersi z okazji Dnia Babci w dniu 20 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Szpitala (pawilon A-V, sala na parterze przy ul. Prądnickiej 80). Program w załączeniu.

Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie, to jednostka, która za sprawą środków finansowych ze źródeł zewnętrznych stale się rozwija, a nowe oddziały na stałe wpisują się w ścieżki innowacyjnych standardów medycyny. Wśród wielu projektów realizowanych w Szpitalu warto wymienić projekt „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Projekt zakłada rekrutację 5000 kobiet na bezpłatne badania mammograficzne, a także szeroko pojętą akcję informacyjno – edukacyjną skierowaną do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które:

  • nie badały się w ciągu ostatnich dwóch lat,
  • u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (matki, siostry lub córki) – badanie raz na rok,
  • u których występują mutacje w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2 – badanie raz na rok.

   W szczególności Projekt skierowany jest do:

   • mieszkanek powiatów  dąbrowskiego, brzeskiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego, wadowickiego oraz z terenu miasta Tarnowa,
   • kobiety, które nigdy nie wykonywały badań profilaktycznych w kierunku wykrycia raka piersi,
   • kobiety, które mieszkają w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców, w tym szczególnie na obszarach wiejskich.

   Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II realizując projekt pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!”, we współpracy z Partnerem (Centrum Medycznym "MED-ALL" s.c.), zaplanował przeprowadzenie różnorodnych form wsparcia oraz działań informacyjno-edukacyjnych dla pacjentek. Najważniejsze z nich to:

   • Dni Otwarte,
   • otwarte spotkania na terenach gmin o szczególnie niskim poziomie zgłaszalności  na badania mammograficzne (poniżej 30%) m.in. na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Kołach Gospodyń Wiejskich, wiejskich świetlicach i przy OSP, w ośrodkach kultury, w zakonach żeńskich,
   • stoiska m.in. w zakładach pracy, podczas festynów czy imprez okolicznościowych, w kościołach.
   • spotkania w zakładach pracy i samorządach terytorialnych – z kadrą zarządzającą w celu włączenia rekrutacji na badania do pakietu badań okresowych.
   • szkolenia dla kadry medycznej, która po uzyskaniu tytułu Nauczyciela Prewencji, będzie realizować działania w zakresie edukacji prozdrowotnej,
   • edukacja prozdrowotna w postaci kampanii informacyjno-edukacyjnej.

   Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo pod adresami:

   http://www.szpitaljp2.krakow.pl/Mammografia.771.0.html

   http://www.szpitaljp2.krakow.pl/Zrob-mammografie-dla-siebie-i-swoich-bliskich.768.0.html

    

    

    

   Szpital