Strona główna Szpital Aktualności Pamiętamy. Setna rocznica urodzin naszego Patrona

18.05.2020

Pamiętamy. Setna rocznica urodzin naszego Patrona

100 lat temu przyszedł na świat Karol Wojtyła. Papież Jan Paweł II rozumiał i cenił pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników i pracowników medycznych, za których często się modlił i z którymi się spotykał. Wracamy pamięcią do Jego wizyty 9 czerwca 1997 roku w naszym szpitalu.

Dzisiaj o godz. 11 została odprawiona uroczysta msza święta, w której – ze względów epidemiologicznych – uczestniczyła tylko delegacja ze szpitala. Później zostały złożone kwiaty przy tablicy upamiętniającej wizytę papieża i poświęcenie przez niego Kliniki Kardiochirurgii.

Pamiętamy jego słowa: "Żywię wielkie uznanie i szacunek dla Waszej pracy. Wymaga ona poświęcenia i oddania choremu człowiekowi, a przez to ma tak głęboko ewangeliczny wymiar. W perspektywie wiary wasza posługa jawi się jako służba samemu Chrystusowi, tajemniczo obecnemu w doświadczonym cierpieniem człowieku"

Jego przemówienie znajdą Państwo na naszej stronie

Nagranie Mszy Świętej z 18.05.2020 roku.