Strona główna Szpital Aktualności Zakończył się projekt pn. Interdyscyplinarne Centrum Torakoonkologii i Transplantologii

07.02.2019

W wyniku realizacji tego projektu w naszym Szpitalu powstała nowoczesna sala operacyjna i wybudzeniowa na rozbudowanym bloku operacyjnym, w pełni wyposażona pracowania fizjoterapii i badań czynnościowych. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem medycznym, w tym rezonansem magnetycznym. Koszt inwestycji zrealizowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 to prawie 22 mln zł.
Celem projektu, związanego z utworzeniem centrum, było zwiększenie dostępności usług zdrowotnych w zakresie chirurgii klatki piersiowej i chirurgii onkologicznej dla mieszkańców Małopolski. Torakochirurdzy, którzy na co dzień zajmują się diagnostyką i leczeniem operacyjnym chorób narządów klatki piersiowej: przełyku, tchawicy, oskrzeli i płuc, w tym leczeniem nowotworów, będą mieć zdecydowanie lepsze warunki do pracy, podczas której ratują życie i zdrowie pacjentów.