Strona główna Szpital Aktualności Ogólnopolska Konferencja Wad Serca. Lepiej zapobiegać niż leczyć

09.08.2017

Ogólnopolska Konferencja Wad Serca. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II informuje, że w dniu 18 sierpnia 2017 r. w godz.: 10.45 – 14.30 w Auli Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbędzie się „Ogólnopolska Konferencja Wad Serca. Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Podczas sesji plenarnych Konferencji, skierowanej do wszystkich osób zainteresowanych tematem wad serca, a przede wszystkim pacjentów z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzin, specjaliści z zakresu kardiologii w przystępny sposób przedstawią zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia, aspektami rozpoznawania i zapobiegania chorobom układu krążenia oraz najnowszymi osiągnięciami medycyny w tym obszarze. Natomiast w zaplanowanej sesji pytań i odpowiedzi, postarają się odpowiedzieć na najbardziej palące pytania uczestników.

Ważną częścią konferencji będzie omówienie założeń i celów, a także podsumowanie dotychczasowych dokonań i rezultatów, prowadzonego przez Szpital, a finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego, kardiologicznego programu prewencyjnego pn.: „Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców Województwa Małopolskiego”.

Dla wszystkich zainteresowanych wstęp wolny.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI