Strona główna Szpital Aktualności Delegacja Szpitala w Watykanie

02.02.2018

Delegacja Szpitala w Watykanie

Na zakończenie obchodów 100-lecia szpitala delegacja na czele z dr Anną Prokop-Staszecką - Dyrektor Szpitala, miała okazję spotkania w dniu 31 stycznia 2018 r. z Papieżem Franciszkiem.  Pani Dyrektor poprosiła o błogosławieństwo dla pracowników i pacjentów Szpitala, a także o modlitwę o dalszy rozwój tej placówki, która jest żywym pomnikiem - św. Jana Pawła II.  Ojciec św. Franciszek przyjmując pamiątkowy medal, którym został uhonorowany, życzył wszystkim dalszej siły w misji dostrzegania w drugim człowieku samego Jezusa.
Natomiast prof. Piotr Podolec, Kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu, a także Konsultant Wojewódzki w dziedzinie kardiologii otrzymał błogosławieństwo co do dalszych kroków w kierunku rozwoju Europejskiego Centrum Chorób Rzadkich. W delegacji osób ze Szpitala uczestniczył również  dr n. med. Ryszard Konior, kierownik Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej.
Miłym akcentem był także wywiad w Radiu Watykańskim, w którym podzielono się wrażeniami z tego wyjątkowego spotkania.